Endelig var dagen kommet og vi pakket stort og smått i bilen og reiste til Ranten Hotell
I Oktober overrasket Kennel vom Zidena med en invitasjon til samlingshelg på Ranten Hotell i November. God mat, trening av hund og sosialt samvær stod på menyen.
Vel oppe på Ranten Hotell møtte vi masse trivelige hundevenner i skikkelig høyfjells modus:
Kennel Ausenberget v. Terje, Helena og Emely
Kennel Fughita v. Sølvie og Marcus
"Team Enger" v. Elisabeth, Odd og Hedda
Kennel vom Zidena v. Per Roger
Fredagskvelden kom vi noe sent opp men betjeningen ved Hotellet hadde fått beskjed og hadde holdt av mat til oss. Så vi fikk egen servering ved ankomst.
Joachim rakk knapt å spise opp maten sin, før han hoppet i badebuksa og kastet seg uti sammen med resten av gjengen som allerede var i bassenget.
Utrolig hvor morsomt en gjeng halvgale mennesker kan ha det i et basseng og med en stk ball :)
Kvelden snek seg avgårde mens vi koste oss med snacks og god drikke. Mens undertegnede og samboer tok kvelden kl 03, hørte vi rykter om at enkelte andre ikke kastet inn håndkledet før 05.30.
Ved frokosten lørdags morgen ble det fort klart hvilke dette var. Blanke øyne og en begynnende hodepine avslørte de fleste.
Etter en lang og god frokost kledde vi oss godt og startet ferden opp på fjellet. Let's See, Nina og Desteny ble med på turen, samme med Joachim, Marcus, Siw og meg selv.
Med herlig vær og natur som tar pusten fra de fleste, ble turen en knall suksess til tross for såre/stive legger hos enkelte.
Fra toppen kunne vi se utover hele området, et herlig og mektig syn.
Vi var nede igjen ved hotellet akkurat i det grillen ble tent opp og etter kort tid stod det Pølser i brød, salat og bakt potet på menyen :) Utrolig godt etter en skikkelig fjelltur.
Kl 14 stod det hundetrening på menyen og samtlige fikk testet hundene sine og evnt råd og tips byttet eier i løpet av treningen. Mange gode hunder og ivrige eiere...
Etter treningen stod det landskamp på menyen, bading for andre og middagshvil for enkelte.
Kan heller ikke glemme å nevne den lille storsjarmøren Gudrun, en stk særdeles sjarmerende Old English Bulldog tispe på 4 mnd. Skulle så gjerne hatt henne med hjem igjen, sjarmerte meg totalt i senk. At en slik hund kunne ha så mye utstråling, personlighet og sjarm hadde jeg aldri trodd...*smelt*
Kl 20 var vi nok en gang samlet til mat, og fra rommene kunne vi bare følge lukten mot kjøkkenet... PINNEKJØTT... og multekrem til dessert.
Lørdagens sosiale begivenheter ble avsluttet ved midnatt da enkelte kjente gårsdagen på kroppen og ønsket en bedre dag for kropp og sjel på søndagen.
Søndagen startet med en herlig brunsj med både varme og kalde retter + desserter for de fleste.... Mens noen gjorde seg klare for en ny treningsøkt, pakket andre bilen og vendte snutene nedover igjen.
Lang tur hjem og hunder som ventet hjemme også...
En stor takk til en særdeles trivelig besetning på Ranten Hotell. De var prikken over I'en denne herlige helgen på høyfjellet.
En hilsen til alle "turkamerater" som alle og en gjorde helgen til en utrolig morsom og særdeles trivelig opplevelse :)

Kennel JoLiZi © 2006
Teienveien 46, 3180 Nykirke | + 47 97 64 88 21 | info@jolizi.no
Developed by VZT based on eZ publish